Toyota Zielona Góra

Duża akcja drogówek z Krosna Odrzańskiego, Zielonej Góry i Gorzowa. W akcji policyjny dron (FILM)

Duża akcja drogówek z Krosna Odrzańskiego Zielonej Góry i Gorzowa. W akcji policyjny dron

Policjanci z Krosn Odrzańskiego prowadzili duże działania kontrolne, podczas których studzą zapędy kierowców i egzekwowali przestrzeganie przepisów. Wsparli ich policjanci z Zielonej Góry i Gorzowa, wykorzystując samochód z wideorejestratorem i policyjnego drona.

Skrzyżowanie drogi krajowej numer 32 z drogą wojewódzką 286 koło Krosna Odrzańskiego, to miejsce w którym dochodzi do kolizji i wypadków. – Kierujący lekceważąc znak „STOP”, wymuszają pierwszeństwo przejazdu doprowadzając tym samym do niebezpiecznych sytuacji – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

Policjanci krośnieńskiej drogówki w ramach działań „Bezpieczny powiat”, skierowali swoje siły na to skrzyżowanie. Wsparli ich policjanci z komendy miejskiej w Gorzowie z dronem. Z lotu ptaka wychwycili każde wykroczenie popełnione przez kierowcę. Dron ma kamerę z trzydziestokrotnym zoomem. Jest obsługiwany przez dwóch wykwalifikowanych funkcjonariuszy. Jeden z nich jest odpowiedzialny za sterowanie dronem, drugi kamerą.

Zarejestrowane wykroczenia przekazywane były do będących w pobliżu patroli, którzy wyciągali konsekwencje wobec kierowców łamiących przepisy. – Miłym zaskoczeniem dla policjantów był fakt, że w tym miejscu mundurowi musieli reagować tylko trzy razy – mówi podkom. Kulka.

Policjanci z drogówki był też głównych drogach. To patrol zielonogórskiej drogówki grupy „Speed”w radiowozie z wideorejestratorem. Studzili zapędy piratów drogowych.

Już na początku akcji policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Jechał w terenie zabudowanym o 56 km/h za szybko. Kolejny zatrzymany do kontroli kierowca nie zastosował się do ograniczeń prędkości i na 70-tce jechał z prędkością 113 km/h. dostał mandat i punkty karne.

Toyota Zielona Góra