Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Dwaj złodzieje okradli harcerzy w Słubicach

Policjanci zatrzymali dwóch sprawców kradzieży. Ich łupem padły przedmioty żeliwne, miedziane i aluminiowe na szkodę Komendy Hufca ZHP w Słubicach. Wartość skradzionych rzeczy to 2000 zł.

Informację o kradzieży z włamaniem policjanci dostali wczoraj. Z relacji zgłaszającego wynikało, że od połowy czerwca do 27 sierpnia b.r. z magazynu Komendy Hufca ZHP nieznany sprawca ukradł magazynowane tam przedmioty żeliwne, miedziane i aluminiowe.

Sprawcy weszli do środka po zerwaniu kłódki zabezpieczającej. Wartość strat zgłaszający oszacował na co najmniej 2000 złotych. Kilka godzin po otrzymaniu zgłoszenia policjanci ustalili, że skradzione przedmioty znajdują się w jednym z punktów skupu złomu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Ponadto policjanci uzyskali informację, że mężczyźni, którzy przynieśli skradzione przedmioty mogą w godzinach wieczornych pojawić się w punkcie. Informacje uzyskane przez policjantów potwierdziły się. Mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 32 i 44 lat. Obaj w trakcie zatrzymania byli pijani. 32-letni mężczyzna bez stałego miejsca zameldowania oraz 44-letni słubiczanin zostali zatrzymani w komendzie do wyjaśnienia.

Jeszcze dzisiaj usłyszą zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi im za to kara do 10 lat więzienia.