Dwie pijane matki opiekowały się dziećmi. Jedna jest w ciąży

W niedzielę wieczorem dyżurny zielonogórskiej policji otrzymał telefoniczną informację, że w jednym z mieszkań przy ul. Morelowej w Zielonej Górze dzieckiem zajmuje się pijana matka. Patrol po przyjeździe na miejsce zastał tam dwie pijane kobiety i ich dwoje dzieci.

Patrol policji przyjechał do mieszkania na ul. Morelowej w Zielonej Górze o godzinie 20.30 w niedzielę. W mieszkaniu policjanci zastali dwie 24-letnie kobiety oraz mężczyznę. Wszyscy troje byli pijani i zachowywali się agresywnie wobec policjantów.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W pokoju było również dwóch chłopców, 5-latek i roczny niemowlak. Matka 5-letniego chłopczyka, która miała niemal 3 promile alkoholu w organizmie oświadczyła policjantom, że jest w ciąży.

Druga z kobiet, matka rocznego chłopczyka, miała w organizmie niemal 4 promile alkoholu. Kobieta bez zażenowania poinformowała policjantów, że pijąc alkohol bawi się bez przerwy od 6 grudnia i nie zdążyła jeszcze wytrzeźwieć.

Policjanci polecili kobietom znalezienie trzeźwej osoby, która może zaopiekować się dziećmi. Kobiety wezwały telefonicznie znajomego, który dla odmiany okazał się trzeźwy. Podpisał policjantom oświadczenie, że bierze odpowiedzialność za obu chłopców i przejmuje nad nimi opiekę. Informacja o interwencji została przesłana do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Zielonej Górze oraz do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Zielonej Górze.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl