Samochody.pl - poscigi.pl

Ferie 2023. Policja kontroluje autokary. Coraz mniej usterek (ZDJĘCIA)

Ferie 2023. Policja kontroluje autokary

Ferie ruszyły na dobre, a wraz z nimi wyjazdy dzieci i młodzieży na zimowy wypoczynek. Policjanci otrzymują coraz więcej sygnałów dotyczących skontrolowania autokarów. Z każdym kolejnym rokiem coraz mniej jest nieprawidłowości ze strony autobusów oraz kierowców. Dobry stan techniczny podstawionych autobusów może tylko cieszyć.

Ferie w Gorzowie wystartowały. Policjanci już w pierwsze dni zimowej przerwy skontrolowali autokary, którymi dzieci i młodzież ruszyły na wypoczynek. – Dotychczas nie odnotowano żadnych nieprawidłowości – mówi kom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie.

Przewoźnicy i kierowcy doskonale zdają sobie sprawę, że przed wyjazdem przyjadą policjanci, żeby przeprowadzić kontrolę.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Mundurowi sprawdzają między innymi dokumenty pojazdu, obowiązkowe wyposażenie oraz działanie świateł, układu kierowniczego czy stan ogumienia. – Kontroli podlega oczywiście sam kierowca, a więc jego uprawnienia i stan trzeźwości – mówi kom. Jaroszewicz.

Lubuskie. Ferie 2023

Z każdym kolejnym rokiem funkcjonariusze odnotowują coraz mniej nieprawidłowości. Takie podejście do bezpieczeństwa przewożonych dzieci na pewno cieszy.

Przez kolejne dni ferii kontroli będzie tylko przybywać. Policjanci gorzowskiej drogówki czekają na informację, najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem. Jednocześnie informujemy, że na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.