Toyota Zielona Góra

Ford uderzył w dwa konie i fiata

W poniedziałkowy ranek na drodze krajowej nr 12 między Szprotawą a Żaganiem, doszło do wypadku drogowego. Kobieta kierująca fordem fokusem uderzyła w dwa konie, które wbiegły nagle na jezdnię. Ponad cztery godziny droga nr 12 była zablokowana.

O godzinie 5.15 oficer dyżurny żagańskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 12, między miejscowościami Bukowina Bobrzańska a Bobrzany.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kobieta kierująca fordem fokusem, jadąc z Żagania w kierunku Szprotawy, uderzyła w dwa konie, które nagle wbiegły na jezdnię, a następnie zderzyła się ze stojącym na jezdni fiatem doblo. Mężczyzna kierujący fiatem z urazem ręki został przewieziony do żagańskiego szpitala. Jeden z koni, w którego uderzył samochód, padł na miejscu. Policjanci ustalili, że konie, których właścicielką jest mieszkanka gminy Małomice, uciekły z pastwiska.

Przez kilka godzin droga z Żagania do Szprotawy była zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy dla samochodów ciężarowych i osobowych. O godzinie 9.30 ruch na drodze krajowej nr 12 został odblokowany. Postępowanie dotyczące zdarzenia drogowego prowadzą policjanci z komisariatu w Szprotawie.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl