Gorzowski policjant znęcał się nad partnerką? Funkcjonariusz został zawieszony

Komendant miejski gorzowskiej policji zawiesił w czynnościach służbowych policjanta z patrolówki. Jego partnerka złożyła zawiadomienie o tym, że mundurowy znęcał się nad nią.

Informację potwierdza nam nadkom. Marcin  Malduy, rzecznik lubuskiej policji. – Policjant został zawieszony w czynnościach służbowych po przyjęciu zawiadomienia o tym, ze może on być sprawcą przemocy domowej – mówi nadkom. Maludy. Komendant gorzowskiej policji decyzję o zawieszeniu podjął natychmiast. – Sprawa została przekazana do biura spraw wewnętrznych policji. Trafiła również do prokuratury rejonowej – mówi nadkom. Maludy. Policja podjęła tak szybkie decyzje, aby bardzo dokładnie wyjaśnić sprawę policjanta z Gorzowa.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Sprawa dotyczy młodego policjanta z niespełna dwuletnim stażem w mundurze. To funkcjonariusz gorzowskiej prewencji. Zawiadomienie złożyła jego partnerka. Dotyczy przemocy domowej i znęcania się nad nią. Nieoficjalnie wiemy, że do ostatniej interwencji policji doszło w nocy  z czwartku na piątek. Kobieta miała zostać pobita przez policjanta. Mundurowy wydmuchał około 0,6 promila alkoholu. Kobieta powiedziała interweniującym policjantom, że w takim stanie miał on dodatkowo jeździć samochodem po Gorzowie