Toyota Zielona Góra

Groza. Z zimną krwią zamordował 90-latkę

Kryminalni z gdyńskiej komendy zatrzymali 30–latka, zabójcę 90-letniej mieszkanki Gdyni. Zatrzymany usłyszał zarzuty zabójstwa, a decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

W sobotę, 26 stycznia, kilkanaście minut po godzinie 12.00 dyżurny gdyńskiej policji dostał informację, że w mieszkaniu na Oksywiu zostały odnalezione zwłoki 90-letniej kobiety. Z relacji osoby, która odnalazła ciało wynikało, że kobieta najprawdopodobniej została zamordowana.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na miejsce pojechał patrol będący najbliżej wskazanej lokalizacji, grupa dochodzeniowo -śledcza, biegły lekarz sądowy, technik kryminalistyki i prokurator. Policjanci przeprowadzili oględziny mieszkania i rozpoczęli czynności, których celem było ustalenie i zatrzymanie sprawcy zabójstwa.

Śledczy rozpytali mieszkańców budynku, w którym odnalezione zostały zwłoki, zebrali wszystkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy przestępstwa. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca bloku. Zatrzymany przyznał się do zabicia sąsiadki. Wyjaśnił szczegółowo okoliczności zdarzenia i jego przebieg.

30-latek usłyszał zarzut zabójstwa, a sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia. W trakcie przeszukania mieszkania podejrzewanego 30-latka policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów amfetamina.

Toyota Zielona Góra