Gwałciciel nieletniej pasierbicy skazany na 10 lat więzienia

Wyrok został wydany 6 listopada b.r. Sąd Okręgowy w Gorzowie skazał gwałciciela dziecka  na 10 lat więzienia. Prokuratura czeka na uzasadnienie wyroku. Domagała się kary 15 lat więzienia dla gwałciciela.

52-letniego Mirosław K.  stanął przed sądem za wieloletnie gwałty, dokonywane ze szczególnym okrucieństwem na małoletniej pasierbicy, za znęcanie się nad czwórką  swoich dzieci oraz inne czynności seksualne, których dopuszczał się wobec innej małoletniej dziewczynki.

Karę więzienia w zawieszeniu usłyszała 33- letnia konkubina Mirosława K., jednocześnie  matka dziewczynki, za pomocnictwo udzielone sprawcy wyżej opisanych czynów. Kobieta doskonale zdając sobie sprawę z dramatu rozgrywającego się z udziałem córki nie podjęła  żadnych działań zmierzających do zapewnienia jej bezpieczeństwa.

Oskarżony przez sześć lat gwałcił dziecko zastraszając je groźbami wyrzucenia z domu czy też kupując jej drobne upominki w zamian za milczenie.

Postępowanie w tej sprawie zostało zainicjowane zawiadomieniem złożonym w październiku 2011 przez dyrekcję szkoły, do której o pomoc zwróciła się pokrzywdzona. Oskarżony od czasu przedstawienia mu zarzutu do chwili obecnej przebywa w areszcie śledczym.

Wyrok nie jest prawomocny. Wniosek o jego uzasadnienie złożył prokurator, który zażądał dla oskarżonego kary 15 lat pozbawienia wolności.