Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

  Handlował ubraniami podróbkami

  Zatrzymaniem 39-letniego mężczyzny zakończyły się wczorajsze czynności wykonane przez policjantów z komisariatu w Kostrzynie n/O. Mężczyzna handlował ubraniami z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek.

  Kostrzyńscy policjanci codziennie monitorują prawidłowość produktów  oferowanych do sprzedaży. Wczoraj dzięki pracy operacyjnej ustalili, że na jednym z punktów handlowych na kostrzyńskim bazarze łamane jest prawo.

  Miało to polegać na sprzedaży odzieży z podrobionymi znakami towarowymi. O godzinie 11.00 po przeprowadzonej kontroli stanowiska przypuszczenia policjantów się potwierdziły. Tam 39-letni mężczyzna handlował odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  Mężczyzna złożył policjantom wyjaśnienia i po przedstawieniu mu zarzutu z ustawy „Prawo własności przemysłowej” został zwolniony. Trefny towar, jaki stanowiło kilkadziesiąt bluz, został zabezpieczony przez mundurowych.

  Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

  art. 305 Prawo własności przemysłowej: Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.