Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

16-latek z 34-letnim kompanem kradli samochody

W ciągu jednej nocy włamali się do kilku samochodów w Skwierzynie. W kradzieży volkswagena przeszkodzili im policjanci, którzy zatrzymali jednego ze złodziei na gorącym uczynku.

Do zdarzenia doszło w nocy 16 października. Policjanci z komisariatu w Skwierzynie złapali na gorącym uczynku 16-letniego mieszkańca Gorzowa, który wraz z innym mężczyzną próbowali ukraść volkswagena zaparkowanego przed blokiem w centrum miasta.

Po kilku godzinach policjanci zatrzymali drugiego sprawcę kradzieży, 34-letniego mieszkańca Gorzowa. W jego samochodzie kryminalni zabezpieczyli liczne przedmioty i urządzenia pochodzące z przestępstw oraz służące do ich popełnienia m.in. odtwarzacz CD, łomy i klucze służące do otwierania pojazdów.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci ustalili, że tej samej nocy zatrzymani mężczyźni wspólnie włamali się do kilku aut, z których ukradli radia

Policjanci ustalili również, że 16-latek razem z 34-letnim Piotrem S. popełnili szereg innych przestępstw na terenie Gorzowa, Deszczna oraz Skwierzyny. Informacje te są jeszcze ustalane i  potwierdzane przez funkcjonariuszy.

16-letni włamywacz odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich. Wobec 34-letniego mężczyzny prokuratura zastosowała dozór policyjny.
Za włamania i kradzieże kodeks karny przewiduje karę do dziesięciu lat więzienia.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl