Toyota Zielona Góra

Horror. W pożarze zginęła jedna osoba. Zwłoki były zwęglone (ZDJĘCIA)

Do tragicznego pożaru doszło w niedzielę, 25 lutego, nocą w Skwierzynie. W spalonym barakowozie strażacy znaleźli całkowicie zwęglone zwłoki jednej osoby. – Ciężko jest ustalić płeć osoby, która zginęła w pożarze – mówi asp. Justyna Łętowska, rzeczniczka policji w Międzyrzeczu.

Pożar został zgłoszony około godz. 2.45 nocą. Płonął barakowóz koło składnicy kolejowej przy ul. Dworcowej. Na miejsce dojechały jednostki zawodowej straży pożarnej oraz OSP Skwierzyna. – Kiedy strażacy dotarli na miejsce barakowóz był już cały w płomieniach – mówi kpt. Dariusz Szymura, rzecznik lubuskich strażaków.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Z pożarem walczyło pięć zastępów straży pożarnej. To 18 strażaków. Barakowóz spłonął doszczętnie. Kiedy strażacy zgasili już pożar dokonali makabrycznego odkrycia. W zgliszczach zostało znaleziono zwęglone ciało jednej osoby. – Na obecną chwilę ciężko jest nawet rozpoznać płeć – mówi asp. Justyna Łętowska, rzeczniczka policji w Międzyrzeczu.

To prawdopodobnie osoba bezdomna. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji. Na miejscu tragicznego pożaru długo pracowali policjanci i prokurator.