Jechał motocyklem crossowym po chodniku w Zielonej Górze. Nie zwracał uwagi na pieszych (ZDJĘCIA)

Motocyklista crossem jechał po chodniku w Zielonej Górze.

Motocyklista crossem jechał po chodniku w Zielonej Górze. Nie zwraca uwagi na pieszych stwarzając przy tym zagrożenie. 43-latek ma dużo więcej na sumieniu i stanie za to przed sądem.

St. asp. Paweł Krzysztof, nadzorujący w środę, patrole prewencyjne i policjantów ruchu drogowego, jadąc na kontrolę, zauważył na ulicy Kożuchowskiej nietypowo zachowującego się motocyklistę. Mężczyzna jechał motocyklem crossowym po chodniku. Nie zwracał uwagi na pieszych. Zamierzał przejechać przez przejście dla pieszych.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjant widząc tę sytuację zablokował mu drogę, zabrał kluczyki i powiadomił o zdarzeniu dyżurnego, który skierował na miejsce policjantów z ruchu drogowego.

Jechał motocyklem crossowym po chodniku w Zielonej Górze

43-latek swoim zachowaniem naruszył zakaz poruszania się pojazdem mechanicznym po chodniku, kierował nie mając do tego uprawień, a motocykl nie był zarejestrowany i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia.

Czytaj – – Proszę o pomoc. Mojemu tacie skradziono rower – napisała do nas czytelniczka z Zielonej Góry (ZDJĘCIA)

Policjanci ruchu drogowego podjęli decyzję o skierowaniu wobec mężczyzny wniosku o ukaranie do sądu. Za te wykroczenia może mu grozić kara ograniczenia wolności, a także wysoka grzywna, nawet kilka tysięcy złotych.