Kibole, którzy pobili ochroniarzy zatrzymani przez policję (WIDEO)

Dziś rano lubuscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o pobicie pracowników ochrony, podczas imprezy w krośnieńskim amfiteatrze. Obydwaj zatrzymani przewiezieni zostali do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty udziału w pobiciu oraz spowodowania uszkodzenia ciała.

W sobotę policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie Wlkp. i jednostki w Krośnie Odrzańskim zatrzymali 26-letniego Adama D. i 25-letniego Kamila R. Obydwaj mężczyźni podejrzani są o wywołanie awantury i atak na pracowników ochrony podczas imprezy zorganizowanej 8 czerwca w krośnieńskim amfiteatrze.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Wydarzenia dotyczyły zajścia, jakie miało miejsce podczas publicznego oglądania transmisji meczu piłkarskiego Euro 2012. Mieszkańcy Krosna Odrzańskiego spotkali się w miejscowym amfiteatrze na imprezie zorganizowanej przez władze miasta. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali pracownicy ochrony.

W pewnym momencie grupa młodych mężczyzn pijących alkohol zaatakowała ochroniarzy. Całość wydarzenia zarejestrowana została przez będące w amfiteatrze osoby, a zapis wideo trafił do internetu. Jeszcze tego samego dnia krośnieńscy policjanci ustalili i wylegitymowali kilku najbardziej agresywnych uczestników rozróby. Adam Ł. usłyszał też zarzut znieważenia policjanta.

Ponieważ pokrzywdzeni pracownicy firmy ochrony nie złożyli formalnego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, żadna z ustalonych osób nie mogła być wówczas zatrzymana. Z uwagi jednak na okoliczności wydarzenia, jego miejsce i zagrożenie dla zgromadzonych osób, krośnieńska policja zwróciła się do miejscowej prokuratury o objęcie sprawy ściganiem z urzędu.

Analizując charakter zajścia i zapis wideo prokurator nie miał wątpliwości, przychylając się do wniosku policji. Rezultatem tej decyzji były dzisiejsze czynności. Zarówno Adam D. jak i Kamil R. po zatrzymaniu dziś rano przez policjantów, przewiezieni zostali do prokuratury. Przedstawiono im zarzut udziału w pobiciu i spowodowania uszkodzenia ciała. Zatrzymanym przez policję sprawcom grozi kara do pięciu lat więzienia.