Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

  Kolejny złodziej paliwa wpadł w ręce policji

  Włamał się do zabezpieczonego wlewu paliwa i ukradł 100 litrów oleju napędowego. Jeszcze tej samej nocy został zatrzymany przez międzyrzeckich policjantów. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Do zdarzenia doszło w nocy z 7 na 8 lipca w niewielkiej miejscowości gminy Międzyrzecz. Policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że młody mężczyzna z wężem i kanistrami „kręci” się przy zaparkowanej przy bloku ciężarówce.

  Na miejscu policjanci znaleźli wąż, którym najprawdopodobniej złodziej spuszczał olej napędowy z ciężarówki. Policjanci sprawdzili pojazd. Korki zabezpieczające wlewy paliwa były uszkodzone. Podczas sprawdzania terenu policjanci zauważyli mężczyznę, który rysopisem odpowiadał sprawcy kradzieży paliwa. Podczas przeszukania jego piwnicy policjanci zabezpieczyli plastikowe pojemniki wypełnione olejem napędowym.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  18-latek został zatrzymany. Usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem , za co kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

  To kolejny już sukces policjantów związany z kradzieżami paliwa na terenie działania policji z Międzyrzecza. W środę 27 czerwca 2012 roku około godz. 23 policjanci podczas sprawdzania jednego z parkingów, zauważyli wyjeżdżający samochód bez włączonych świateł. Podczas obserwacji pojazdu policjanci zauważyli, że kierujący zatrzymuje pojazd na parkingu, wysiada z niego, z krzaków wyjmuje schowane tam kanistry i ładuje do samochodu.

  Po sprawdzeniu mężczyzny okazało się, że w kanistrach znajduje się olej napędowy. Mężczyzna przyznał się, że paliwo pochodzi z kradzieży ze stojącej na parkingu koparki.

  Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
  Fotowoltaika - poscigi.pl