Kompletnie pijana 60-latka przyjechała na zakupy do marketu

Klienci marketu w Sławie zatrzymali 60-letnią kierującą, która pijana przyjechała na zakupy i chciała odjechać z parkingu pod sklepem. Świadkowie wezwali policję. Kiedy 60-latka dmuchnęła w alkomat okazało się, że miała niemal dwa promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło na parkingu jednego z marketów w Sławie. Dyżurny wschowskiej policji został zaalarmowany przez klientów sklepu o podejrzanie wyglądającej kobiecie. Ludzie podejrzewali, że kobieta, która przyjechał autem, jest pijana. Na miejsce pojechał patrol drogówki.

W tym czasie do kobiety, która wyszła z zakupami i chciała odjeżdżać podeszli ludzie. Zabrali jej kluczyki od auta i czekali na policję. Po chwili nadjechał radiowóz. 60-latka była kompletnie pijana. Kiedy dmuchnęła w alkomat okazało się, że ma niemal dwa promile alkoholu. W takim stanie przyjechała na zakupy.

Dzięki właściwej, godnej naśladowania postawie osób postronnych zabrane zostały pijanej kobiecie kluczyki od auta i dalej już nie pojechała – mówi podkom. Maja Piwowarska, rzeczniczka wschowskiej policji.

Mieszkanka okolic została przewieziona na komendę. Nieodpowiedzialnej kierującej policjanci zatrzymali prawo jazdy. Odpowie przed sądem za przestępstwo. 60-latce grozi kara do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia nawet na 15 lat. Zapłaci też grzywnę nie niższą niż 5 tys. zł