Tu w Zielonej Górze sprawdzisz trzeźwość. Policja zachęca

W komendzie miejskiej przy ul. Partyzantów oraz na komisariatach na os. Pomorskim i przy ul. Szarych Szeregów oraz w Sulechowie są urządzenia do kontroli trzeźwości. Można z nich korzystać całą dobę.

Policja zielonogórska, tak jak w całym kraju, w święta szczególną uwagę zwraca na prędkość oraz trzeźwość kierujących. Wielu kierowców po nocnej imprezie wsiadając za kierownicę nie zdaje sobie sprawy z kaca lub bagatelizuje go. Zaskoczenie zaczyna się po dmuchnięciu w alkomat. Co wtedy mówią kierowcy? „Piłem kilka godzin temu”, albo „ doskonale się czuję, to niemożliwe”.

Polecane  Brutalnie z zimną krwią zamordował żonę w Sulechowie. Zadał kobiecie siedem ciosów nożem

Zielonogórska policja przypomina, że w komendzie miejskiej przy ul. Partyzantów oraz w komisariatach na os. Pomorski, przy ul. Szarych szeregów oraz w Sulechowie są dostępne urządzenia AlcoBlow. Służą do badania trzeźwości. Dzięki temu każda osoba, która chciałaby sprawdzić stan trzeźwości, może to zrobić samodzielnie i co najważniejsze anonimowo.

– Zachęcamy wszystkich mieszkańców i osoby goszczące na terenie naszego powiatu do skorzystania z urządzeń w przypadku, gdy nie są pewne czy mogą danego dnia prowadzić samochód  – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Polecane  Zderzenie samochodów na S3. Droga do Sulechowa zamknięta (ZDJĘCIA)