Strona główna Wiadomości Krosno Odrzańskie Kompletnie pijana kierująca wpadła na akcji policji. Wydmuchała aż 2,6 promila

Kompletnie pijana kierująca wpadła na akcji policji. Wydmuchała aż 2,6 promila

Kompletnie pijaną kierującą zatrzymali w sobotę, 25 maja, policjanci krośnieńskiej drogówki. Wydmuchała aż 2,6 promila alkoholu. Kobieta nie ma prawa jazdy.

To się nie mieści w głowie. Kierująca osobówką podjechała do kontroli trzeźwości podczas akcji w Wełnicach. Tam krośnieńska drogówka po godz. 17.00 kontrolował atrzeźwość kierujących.

Kobieta była kompletnie pijana. Nie mogła się wysłowić, bełkotała. Kiedy w końcu udało się jej dmuchnąć w alkomat, okazało się, że ma aż 2,6 promila alkoholu. Nie za bardzo zdawała sobie sprawę z tego, co się dzieje.

To nie koniec. – Kierująca w dodatku nie miała uprawnień do prowadzenia – mówi asp. szt. Dariusz Kocur, naczelnik krośnieńskiej drogówki. Teraz kobieta odpowie przed sądem za prowadzenie po pijanemu. Grozi jej kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia nawet na 15 lat i grzywna nie niższa niż 5 tys. zł.

Krośnieńska policja akcje „Trzeźwy kierowca” prowadzi systematycznie nawet kilka razy w tygodniu. Policjanci pojawiają się na różnych ulicach miasta oraz terenu powiatu o różnych porach dnia i nocy.