Ktoś skoczył z mostu do Odry. Kolejny dzień wielkich poszukiwań (FILM)

Od soboty, 15 marca, trwają poszukiwania zaginionej osoby, która około godziny 18:30 wskoczyła z mostu do Odry w Słubicach. Wszystkie sygnały, które trafiają do policjantów są sprawdzane. W akcji poszukiwawczej biorą udział także funkcjonariusze innych służb i wykorzystywane są zaawansowane środki techniczne.

W poniedziałek, 17 marca, wznowiono poszukiwania na Odrze. Do działań włączyli się między innymi policjanci z prewencji w Gorzowie. – Od soboty prowadzimy intensywne działania mające na celu znalezienie osoby, która wskoczyła z mostu do Odry – mówi st. asp. Ewa Murmyło, rzeczniczka policji w Słubicach. Po otrzymaniu zgłoszenia o zdarzeniu został ogłoszono alarm dla słubickiej komendy policji. Na miejsce zostały skierowane patrole również z jednostek ościennych w grupa poszukiwawcza z komendy wojewódzkiej w Gorzowie. Działania policjantów wspomagali strażacy ze Słubic oraz OSP ze Słubic i Golic, Górzycy i Kostrzyna nad Odrą. Do poszukiwań włączyła się Specjalistyczna Służba Poszukiwawczo – Ratownicza, Ratownictwo Wodne ze Świebodzina oraz niemieccy funkcjonariusze.

Strażacy z wykorzystaniem łodzi motorowej sprawdzili nadbrzeża oraz koryto rzeki. W działaniach poszukiwawczych wykorzystano także drony z termowizją, obsługiwane przez operatora policyjnych dronów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz operatora ze Straży Pożarnej w Słubicach. Działania w terenie zakończono późną nocą.

– Jeśli ktoś z Państwa posiada informacje, które mogą pomóc w odnalezieniu osoby zaginionej i ustaleniu jej tożsamości prosimy o niezwłoczny kontakt na numer alarmowy 112 – mówi st. asp. Murmyło.

Działania związane z poszukiwaniem osób zaginionych to jedne z najbardziej wymagających zadań, z jakimi w codziennej służbie mogą spotkać się policjanci. Czasami ze względu na różne okoliczności, jak wiek, choroby, temperaturę otoczenia, ogłaszany jest alarm dla jednostki Policji i wszyscy funkcjonariusze mają obowiązek stawić się w służbie do działań. Takie właśnie zgłoszenie wpłynęło do słubickich policjantów.