Toyota Zielona Góra

Kupił monety pensowe myśląc, że są ze złota

63-letni mieszkaniec Słubic kupił siedem „złotych” monet. Jak się okazało były to zwykłe pensówki. Mężczyzna stracił 7 tys. zł.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 3 grudnia ,w Słubicach. 63-latek przebywał w rejonie akademików przy ulicy Piłsudskiego, gdy podszedł do niego nieznajomy mężczyzna mówiący z rosyjskim akcentem. Zapytał czy nie wie, gdzie w okolicy znajduje się lombard.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W pewnym momencie do nieznajomego podszedł inny mężczyzna i zapytał o co chodzi, potwierdził również słowa 63-latka, że w okolicy nie ma lombardu. Mężczyzna z rosyjskim akcentem zaproponował mężczyznom siedem złotych monet – po 1000 złotych za każdą. Jeden z mężczyzn powiedział, że kupi jedną monetę.

Kupiec udał niedowiarka i rzekomo pobiegł do złotnika. Po chwili wrócił z kwitkiem potwierdzającym, że otrzymał za monetę 1999 złotych. 63-latek niewiele myśląc udał się do banku, podjął z konta 7 tys. zł. i zakupił siedem monet. Chwilę później dowiedział się u jubilera, że monety nie są złote i mają znikomą wartość. Natychmiast mężczyzna powiadomił o wszystkim policję.