Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Miastu buduje wielki parking przy kąpielisku H2Ochla

Trwa budowa kąpieliska w Ochli. fot. poscigi.pl

Nowe kąpielisko w Ochli ma żyć cały rok, zimą miasto planuje tu lodowisko, a latem tor do jazdy na rolkach. – Dodatkowy parking na ponad 420 miejsc pozwoli w komfortowych warunkach ugościć wszystkich zmotoryzowanych – przekonuje prezydent Janusz Kubicki. Planowany parking będzie miał nawierzchnię tłuczniową w dwóch kolorach –  jasną dla miejsc postojowych i ciemną dla dróg manewrowych.

– Na ul. Botanicznej w miejscu istniejącego przejścia dla pieszych z wysepką, wykonane zostanie wyniesione przejście, od którego prowadzić będzie chodnik łączący parking z basenem – wyjaśnia Rafał Kot z Departamentu Zarządzania Drogami zielonogórskiego magistratu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Dodatkowo zostaną wykonane dwie zatoki dla autobusów MZK o nawierzchni z kostki kamiennej. Nie zabraknie zieleni, bo przewidziane są nasadzenia drzew i krzewów wokół obiektu, jak i na samym parkingu.

Wielki parking przy kąpielisku w Ochli

Wykonawcą prac będzie zielonogórski oddział firmy Exalo Drilling (dawny Diament), który wybudował kąpielisko w Ochli, a zadanie wycenił na kwotę 2 mln 788 tys. 399 zł. Umowę z wykonawcą prezydent Janusz Kubicki podpisał wczoraj (20.02), będzie miał na realizację inwestycji 70 dni od przekazania placu budowy. Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, z nowego parkingu skorzystamy w połowie maja.

Czytaj też – Poważny wypadek w Zielonej Górze. Kierowca był wycinany ze skody przez strażaków

– Parking w tym miejscu jest niezbędny, bo spodziewamy się wielu gości w odnowionym kąpielisku w Ochli, które jest już praktycznie gotowe  – mówił prezydent Janusz Kubicki. – Budujemy go troszkę później niż planowaliśmy, bo musieliśmy pozyskać od lasów teren pod tę inwestycję. Las w tym miejscu wycięto kilka lat temu. Firma Exalo to zielonogórska firma, która z powodzeniem prowadziła wiele inwestycji w mieście.

Sylwester Janyszko, dyrektor oddziału Exalo Drilling podkreśla, że budowa parkingu nie jest trudnym zadaniem, choć na jego wykonanie jest mało czasu. – Zapewniam jednak, że zmieścimy się w terminie i dlatego już prowadzimy na tym terenie prace porządkowe i zwozimy materiały – mówi S. Janyszko. – Błyskawicznie przystępujemy do dzieła. Od budowy placów i parkingów zaczynaliśmy rozwijać swoją firmę. Zresztą obecnie w całym regionie prowadzimy kilkadziesiąt inwestycji.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl