Toyota Zielona Góra

  Mieszkanka Skwierzyny „na boku” handlowała tytoniem

  Mieszkanka Skwierzyny, zatrzymana przez policjantów z Międzyrzecza, odpowie przed sądem za nielegalny handel tytoniem. Za tego typu czyn grozi kara grzywny.

  Policjanci z komisariatu w Skwierzynie ,w wyniku wspólnych działań z funkcjonariuszami Urzędu Celnego Oddział w Gorzowie Wlkp., ustalili i zatrzymali mieszkankę tej miejscowości, która nielegalnie handlowała tytoniem bez polskich znaków akcyzy.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  W jej mieszkaniu policjanci zabezpieczyli 19 kilogramów tytoniu oraz maszynę do rozdrabniania liści. Policjanci ustalili, że kobieta kupowała susz przez internet,  pakowała go do mniejszych torebek, a później sprzedawała w cenie 70 zł za kilogram. W wyniku procederu przestępczego uszczuplenie należności Skarbu Państwa wyniosło ponad 12 tys. zł. Za tego typu czyn kodeks karny skarbowy przewiduje karę grzywny.

  To kolejne przestępstwo związane z nielegalnym posiadaniem wyrobów tytoniowych na tym terenie. W lutym ubiegłego roku policjanci ze Skwierzyny zatrzymali do kontroli drogowej busa renault z oznaczeniami znanej firmy kurierskiej. Podczas sprawdzenia ładunku pojazdu, zamiast paczek i przesyłek, w skrzyni ładunkowej znajdowały się papierosy bez polskiej akcyzy. 35-letni mężczyzna, mieszkaniec Skwierzyny, został zatrzymany. Samochód wraz z ładunkiem zabezpieczony. Policjanci zabezpieczyli prawie 25 tys. paczek papierosów. Uszczuplenia należności skarbu państwa wyniosły prawie 400 tys. zł.

  Toyota Zielona Góra