Toyota Zielona Góra

Młody kierowca pędził volkswagenem niemal 200 km/h. Dostał mandat 2,5 tys zł

Mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych i 10 punktów karnych, to konsekwencje dla młodego kierowcy, którego nieodpowiedzialną jazdę przerwali policjanci ze strzeleckiej drogówki. 21-latek za kierownicą volkswagena pędził na drodze wojewódzkiej numer 157 niedaleko Żółwina prawie 200 km/h.

O zasadach bezpiecznej jazdy nie pamiętał młody kierowca, który został zatrzymany do kontroli w poniedziałek, 9 maja, na drodze numer 157 niedaleko Żółwina.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policyjny wideorejestrator wykazał, że 21-latek pędził niemal 200 km/h na tak zwanej 90-tce. Mundurowi ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Jego konto wzbogaciło się również o 10 punktów karnych.

Najczęstszą przyczyną wypadków są: brawura, nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do warunków na drodze. Wszystkie te przyczyny nie zmieniają się od lat. Mimo, że niemal wszyscy kierowcy mają tego świadomość, nadal wielu zapomina o zasadach bezpiecznej jazdy i nie tylko łamie przepisy, ale w sposób ewidentny stwarza zagrożenie na drodze.

Na takie zachowania miejsca być nie może. Dlatego policjanci stanowczo reagują na każde wykroczenie dotyczące prędkości. W naszym kraju obowiązują przepisy, które są bardziej restrykcyjne jeżeli chodzi o kierowców, którzy rażąco nie stosują się do przepisów. Szczególnie na baczności powinny się mieć osoby przekraczające dopuszczalną prędkość.