Na zielonogórskiej giełdzie policja zabezpieczyła podrobione ubrania warte 350 tys. zł (FILM)

Zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani. Usłyszeli zarzuty handlu podrobionymi rzeczami

Zielonogórscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali pięciu Bułgarów, którzy na giełdzie sprzedawali podrobione ubrania i bieliznę znanych firm. Szacunkowa wartość strat to ponad 350 tys. zł.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą pojawili się na giełdzie towarowej. Prowadzili akcję pod kątem handlu podrobioną odzieżą i kosmetykami. Zlikwidowali stoiska i zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku 34-52-lata, obywateli Bułgarii. – Na prowadzonych przez nich stoiskach policjanci znaleźli i zabezpieczyli kilkaset sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi światowych marek oraz kilkadziesiąt  par butów noszących również podrobione znaki – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani. Usłyszeli zarzuty handlu podrobionymi rzeczami. Grozi im za to kara do dwóch lat więzienia. Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież, a sąd zdecyduje co dalej stanie się z nią stanie.

Większość pokrzywdzonych firm złożyło już w tej sprawie wnioski o ściganie osób zajmujących się sprzedażą „podróbek”.

Wartość strat spowodowanych działalnością zatrzymanych Bułgarów to ponad 350 tys. zł. Każdego roku policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymują osoby, które oszukują producentów odzieży sprzedając towar z podrobionymi znakami różnych światowych marek.

Najczęściej są to marki ekskluzywne i luksusowe, za których produkty trzeba zapłacić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta