Narkotykowa szajka z Nowej Soli rozbita dzięki kontroli auta

Nowosolscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn  podejrzanych o posiadanie i udzielanie środków odurzających oraz psychotropowych. Wszystko zaczęło się od kontroli drogowej, podczas której funkcjonariusze znaleźli przygotowane dilerskie porcje amfetaminy.

Do zdarzenia doszło 22 października. Funkcjonariusz nowosolskiej jednostki zatrzymał do kontroli drogowej mazdę. Jeden z pasażerów na widok policjanta zaczął nerwowo odkładać coś na podłogę oraz chować coś do samochodowego schowka.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Okazało się, że przedmiotem, który został odłożony na samochodowy dywanik byłp lusterko, na którym rozsypane były trzy dilerskie porcje amfetaminy. W schowku mężczyzna ukrył woreczek z amfetaminą.

Zatrzymany pasażer, 29-letni Paweł W. trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut posiadania środków psychotropowych oraz dwa zarzuty nakłaniania do zażycia amfetaminy. Podejrzany przyznał się do winy.

Policjanci z wydziału kryminalnego pracując przy sprawie dotyczącej udzielania środków odurzających, weryfikowali dokładnie zdobyte informacje i zawężali stopniowo krąg osób, mogących mieć związek z nielegalnym posiadaniem oraz handlem środkami odurzającymi. Dokładnie prowadzone czynności spowodowały, że kilka godzin od kontroli drogowej zostali zatrzymani kolejni podejrzewani.

Wśród nich znalazł się kierowca mazdy, 34-letni Sławomir D., który usłyszał zarzut udzielania narkotyków oraz 23-letni Radosław R. Funkcjonariusze dokonali przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych Radosława R., 23-letniego mieszkańca Nowej Soli. Mężczyzna w swoim mieszkaniu trzymał dwa krzaki konopi oraz specjalnie przygotowaną szkatułkę, w której miał przygotowane do sprzedaży porcje marihuany, amfetaminy oraz inne akcesoria typu waga elektroniczna, młynki czy bibułki.

Radosław R. usłyszał w sumie cztery zarzuty naruszenia ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Stanie za to przed sądem.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl