Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

15-letnie złodziejki kradły kosmetyki w markecie w Zielonej Górze

Zielonogórscy policjanci zatrzymali we wtorek dwie nieletnie, które w jednym z zielonogórskich supermarketów ukradły kosmetyki warte ponad 230 złotych.

Patrol policji wezwany do supermarketu zatrzymał Karolinę M. oraz Sarę W., 15-letnie mieszkanki Zielonej Góry, które ukradły kilkanaście opakowań różnych kosmetyków na sumę ponad 230 złotych.

Nieletnie zostały zabrane do II komisariatu, gdzie w obecności rodziców przesłuchano je jako sprawczynie czynów karalnych. Młodociane złodziejki przyznały się do winy i zostały oddane pod opiekę rodziców. W toku postępowania okazało się, że Sara W. nie po raz pierwszy dopuściła się kradzieży sklepowej i jest już pod dozorem kuratora rodzinnego.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Decyzję w sprawie nieletnich podejmie sędzia rodzinny, który zgodnie z Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich ma możliwość zastosowania środków wychowawczych od zobowiązania rodziców do wzmożenia opieki nad nieletnimi, poprzez przydzielenie im kuratora rodzinnego, aż po odesłanie do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Sąd rodzinny bierze pod uwagę nie tylko ten czyn, za który nieletnie zostały zatrzymane, ale również to w jakim stopniu są zdemoralizowane. Ocenione zostanie ich zachowanie w szkole, wśród  rówieśników, w środowisku rodzinnym. Przed wydaniem swojego postanowienia sędzia otrzyma również opinię kuratora o nieletnich.

Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl
Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl