HACK YOUR FUTURE - Najbardziej kreatywny event tego lata!

Nielegalne kasyno zlikwidowane. Właścicielowi grozi pół miliona kary (FILM, ZDJĘCIA)

Policjanci z gubińskiego komisariatu wraz z lubuskimi funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w ,,lewym” kasynie zabezpieczyli pięć automatów do gier hazardowych. Właścicielowi grozi kara w wysokości 500 tys. złotych i nawet 3 lat więzienia.

W czwartek, 19 kwietnia, funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z komisariatu w Gubinie, działając wspólnie z funkcjonariuszami Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie, sprawdzili lokal na terenie Gubina, w którym według posiadanej przez nich wiedzy, miały znajdować się nielegalne automaty do gier hazardowych. – Informacja potwierdziła się. W pomieszczeniu, do którego weszli,  znajdowało się pięć urządzeń – mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Przeprowadzone eksperymenty procesowe przez funkcjonariuszy KAS potwierdziły fakt, że zabezpieczone maszyny działają wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych i będą one stanowiły dowód w prowadzonych postępowaniach przygotowawczych.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Obowiązujące przepisy ustawy o grach hazardowych przewidują wysokie kary pieniężne za nielegalne użytkowanie lub posiadanie takiego urządzenia. Od kwietnia 2017 roku wzrosła wysokość kary pieniężnej z 12 tys. zł do 100 tys. zł. za każdy zabezpieczony automat. Dlatego też właściciel zabezpieczonych automatów może ponieść karę w wysokości pół miliona złotych, dodatkowo, zgodnie z kodeksem karnym skarbowym, grozi mu także kara pozbawienia wolności do lat 3.

To już kolejne miejsce nielegalnego hazardu w tym roku, które zostało zlikwidowane przez funkcjonariuszy współpracujących ze sobą służb. Poprzednie miejsce również znajdowało się na terenie Gubina, a automaty do gier zabezpieczone w tym lokalu zostały przekazane funkcjonariuszom KAS, którzy prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Takie działania są podejmowane regularnie, by wyeliminować przestępczy proceder, jakim jest nielegalne posiadanie automatu do gier i czerpanie korzyści majątkowych z niezgodnego z prawem hazardu.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl