Niemiec miał trzy promile alkoholu. Zataczał się, ale… dziwił go wynik na alkomacie

Policjanci nowosolskiej drogówki w ramach akcji „trzeźwy kierowca” zatrzymali 53-letniego Niemca, który bardzo dziwnie zachowywał się na drodze kierując swoim samochodem. Był tak pijany, że nie mógł utrzymać równowagi. Wydmuchał prawie trzy promile. Mężczyźnie zatrzymano już prawo jazdy. Niemiec stanie przed sądem.

Akcja trzeźwy kierowca była prowadzona przez nowosolską drogówkę na rondo od strony Kożuchowa. 53-letni obywatel Niemiec nadjechał chryslerem bardzo powoli i niepewnie. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli i sprawdzili stan trzeźwości. Niemiec wydmuchał prawie trzy promile alkoholu. – Był zdziwiony, że alkohol tak długo się utrzymuje w jego organizmie, skoro jak tłumaczył spożywał go dzień wcześniej – mówi sierż. szt. Renata Dąbrowicz-Kozłowska, rzeczniczka nowosolskiej policji. Mówił, że nie wypił zbyt wiele i nie mógł zrozumieć skąd taki wynik na alkomacie.

Polecane  Alex Z. były żużlowiec Falubazu Zielona Góra zatrzymany przez policję. Prokuratura: Chodzi o kradzież luksusowego samochodu

Niemiec żałował tego co się stało i przeprosił za woje nieodpowiedzialne zachowanie. Stanie przed sądem. Teraz grozi mu kara do dwóch lat więzienia, grzywna nie niższa niż 5 tys. zł  i zakaz prowadzenia nawet na 15 lat.

Godzinę później, w obrębie tego samego ronda, mundurowi zatrzymali 59-letniego mieszkańca Nowej Soli jadącego peugeotem. Niestety on również był pijany.

Langner odszkodowania
Reklamy