Niesamowita akcja. Strażak i ratownik medyczny przyjęli poród w mieszkaniu w Żarach

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 28 stycznia, w Żarach. Strażacy wracający z wypadku osobówki i szynobusu, pojechali wezwani do rodzącej kobiety. Strażak i ratownik medyczny przyjęli poród w domu.

Strażacy z Żar zostali wezwani do wypadku na przejeździe w Lubanicach. Samochód osobowy wjechał pod szynobus. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jak ustalił portal poscigi.pl, kiedy strażacy odjeżdżali z miejsca zdarzenia zostali wezwani do Żar, do rodzącej kobiety.

Natychmiast ruszyli na miejsce. Kiedy dojechali pod wskazany adres w Żarach pod blok dojechała karetka pogotowia ratunkowego.

Do mieszkania pobiegli ratownik medyczny i strażak. Porób już się zaczynał. Ratownik medyczny, strażak oraz ojciec dziecka przyjęli poród. Na świat przyszedł chłopczyk.

Strażak z ratownikiem medycznym znieśli mamę do karetki i kobieta została zabrana do szpitala. – Na co dzień ratujemy ludzkie życie, a teraz udało się nam pomóc w przyjściu na świat chłopca. To dla nas piękne chwile, piękne momenty – mów dla poscigi.pl st. kpt. Dariusz Szymura, rzecznik lubuskich strażaków.