Toyota Zielona Góra

Nożem poranił żonę i synka. Chciał zabić.

Słubiccy policjanci zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który w ubiegłym tygodniu zaatakował nożem swoją żonę i syna. Napastnik usłyszał podwójny zarzut usiłowania zabójstwa. W niedzielę został tymczasowo aresztowany.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 10 stycznia, około godz. 21.00. Dyżurny słubickiej komendy otrzymał informację o dwóch osobach, które zostały ugodzone nożem. Na miejsce został skierowany patrol.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci ustalili, że do ugodzenia nożem doszło w jednym z mieszkań w Ośnie Lubuskim. W trakcie awantury domowej 52-latek zaatakował nożem swoją żonę i syna. Mężczyzna ugodził kobietę kilkakrotnie w okolicę klatki piersiowej, natomiast syn został przez niego dotkliwie pokaleczony.

52-latek próbował uciec z miejsca zdarzenia wyskakując przez balkon z pierwszego piętra. Nie oddalił się jednak daleko, gdyż chwilę później został zatrzymany przez policjantów z posterunku w Ośnie Lubuskim. Badanie wykazało, że miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Pokrzywdzeni zostali przewiezieni do szpitala, natomiast sprawca został zatrzymany. W związku z tym, że obrażenia kobiety i jej syna stwarzały bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia prokuratura w Sulęcinie przedstawiła 52-latkowi dwa zarzuty usiłowania zabójstwa.

Napastnikowi grozi kara nawet dożywotniego więzienia.