Wydmuchał ponad pół promila. Wpadł podczas akcji „Trzeźwy kierowca” (ZDJĘCIA)

Zielonogórscy policji wspomagani przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego i żandarmerię wojskową z Sulechowa pojawili się dziś rano na ul. Batorego. Sprawdzali trzeźwość kierowców.

Działania „Trzeźwy kierowca” ruszyły około godz. 6.30. Policjanci z drogówki w Zielonej Górze oraz Sulechowie, funkcjonariusze ITD oraz żandarmeria wojskowa z Sulechowa kontrolowali trzeźwość kierowców na ul. Batorego. Akcję nadzorował podinsp. Jarosław Tchorowski, naczelnik zielonogórskiej drogówki.

Wpadł jeden pijany kierowca. Wydmuchał ponad pół promila alkoholu. Musiał pić nocą z niedzieli na poniedzialek. Rano zdecydował się wsiąść za kierownicę.

Akcja „Trzeźwy kierowca” organizowana jest kilka razy w tygodniu. To pomysł insp. Sebastiana Banaszaka, szefa zielonogórskiej policji. Szybkie kontrole polegają na dmuchnięciu w urządzenie, które zaledwie w kilka sekund wskazuje czy kierowca jest pod wpływem alkoholu. Jeżeli na urządzeniu zapali się czerwona lampka kierowca jest badany alkosensorem, który pokazuje dokładnie zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl