Obiecywał inwestować na giełdzie, a tymczasem kradł pieniądze kobiet

Przed sądem w Strzelcach Krajeńskich stanie 27-letni mężczyzna oskarżony o kilkadziesiąt oszustw. Mężczyzna usłyszał 45 zarzutów, a straty, które spowodował u pokrzywdzonych, to niemal 40 tys. zł. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Mężczyzna od października do grudnia 2016 r. oszukał trzy kobiety. Straciły one niemal 40 tys. zł. 27-latek obiecywał pewny i szybki zysk pokrzywdzonym. Pieniądze kobiet miał inwestować na giełdzie. – Proponował załatwienie pożyczki i szybki zysk dzięki rzekomej wiedzy i umiejętności, które posiada w inwestycjach na giełdzie – mówi mł. asp. Tomasz Bartos, rzecznik policji w Strzelcach Krajeńskich. Kiedy kobiety przekazały wszystkie swoje dane niezbędne do zawarcia umowy pożyczki, mężczyzna zaciągał kredyty na konto kobiet. Pieniądze przelewał jednak na inny rachunek. 27-latek był wyjątkowo wyrachowany, co powodowało, że pokrzywdzone niczego nie podejrzewały. Obiecał, że przekazane dane posłużą tylko do jednej pożyczki, a on pieniądze szybko pomnoży.

27-latek w sumie zaciągnął kilkadziesiąt kredytów na dane pokrzywdzonych. Kwoty, jakimi operował, oscylowały od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. W sumie mężczyzna wyłudził niemal 40 tys. zł. – Wnikliwa praca kryminalnych ze Strzelec Krajeńskich pozwoliła na przedstawienie mu 45 zarzutów, które dotyczą oszustw i posługiwania się danymi innej osoby na jej szkodę – mówi mł. asp. Bartos. Do Sądu Rejonowego w Strzelcach Krajeńskich trafił już akt oskarżenia przeciwko 27-latkowi. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra