Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Oszuści okradli staruszkę w Słubicach

Prawie 1 600 złotych straciła 89-letnia mieszkanka Słubic. Do jej mieszkania przyszły dwie kobiety proponujące usługi medyczne. Pod pozorem przeprowadzenia badania ukradły pieniądze, telefon i odtwarzacz MP3.

Do zdarzenia doszło wczoraj. Do otwartego mieszkania staruszki weszły dwie kobiety, które zaproponowały jej „badanie”. Następnie udały się z 89-latką do kuchni i kazały jej rozebrać się. Po przeprowadzonym „badaniu” wyszły z mieszkania. Po wyjściu kobiet z mieszkania starsza kobieta stwierdziła, że została okradziona – z mieszkania zginęły pieniądze w kwocie 1 600 złotych oraz telefon komórkowy i odtwarzacz MP3. O całym zdarzeniu poinformowała policję.

Policja poszukuje dwóch kobiet, jedna  jest w wieku około 40 lat, ma ciemne długie włosy spięte w kitkę, ubrana w białą bluzkę, krępej budowy ciała. Druga z kobiet ubrana była w czerwoną bluzkę.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policja prosi wszystkie osoby, które mogą pomóc w powyższej sprawie o kontakt z komendą w Słubicach pod numerem telefonu 95 759 28 – 11 lub z najbliższą jednostką policji pod numerem 997 lub 112. Komenda Powiatowa Policji w Słubicach ostrzega mieszkańców całego powiatu, przed oszustami i złodziejami. Oszuści stosują różne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze lub nas okraść. Podają się za członków rodziny lub pracowników urzędów. Często oferują” wyjątkowe okazje” , a my obdarzamy ich nadmiernym zaufaniem.