Pedofil atakował dzieci przez internet. Wszystko odkrył ojciec 13-latki (FILM)

Na wniosek śledczych pedofil został tymczasowo aresztowany i grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Policjanci kryminalni z Katowic namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który nakłaniał 13-latkę przez internet do przesyłania swoich nagich zdjęć. Śledczy ustalili, że 35-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego mógł utrzymywać podobne kontakty jeszcze z kilkunastoma innymi dziewczynkami. Na wniosek śledczych został on tymczasowo aresztowany i grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Katowicach zostali powiadomieni przez ojca 13-letniej dziewczynki o tym, że jest ona wykorzystywana seksualnie przez nieznajomego mężczyznę. 

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Śledczy ustalili, że w sierpniu br. nastolatka poznała mężczyznę za pośrednictwem jednej z platform internetowych. Przedstawiał się on jako 19-latek. Mężczyzna, za pośrednictwem portali społecznościowych, co najmniej dwukrotnie nakłonił małoletnią wykonania innej czynności seksualnej, a następnie przesłania mu zdjęć i filmów z nagraniami.

Pedofil atakowała dzieci przez internet

Mężczyzna przekazał następnie  dziewczynce kwotę 680 zł. Przeprowadzone przez śląskich kryminalnych ustalenia pozwoliły na wytypowanie sprawcy, którym okazał 35-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego.

Podczas jego zatrzymania, w trakcie przeszukania śledczy zabezpieczyli sprzęt elektroniczny, który poddany zostanie badaniom przez biegłych w celu odnalezienia dowodów przestępczej działalności.   

Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty seksualnego wykorzystania małoletnich. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Katowicach i Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach, Sąd Rejonowy Katowice-Wschód zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz może mu grozić kara nawet do 12 lat więzienia.