Toyota Zielona Góra

Po kłótni strzelał do partnerki z pistoletu na metolowe kulki. Jedna trafiła kobietę w szyję. Grozi mu dożywocie

Strzelał do partnerki z pistoletu na metolowe kulki.

Policjanci zatrzymali 56-letniego mieszkańca Częstochowy, który strzelał z wiatrówki do swojej partnerki. Kobieta została postrzelona metalową kulką w szyję. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Za usiłowanie zabójstwa mężczyźnie grozi nawet dożywotnie więzienie.

Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kobiety postrzelonej z wiatrówki. Po tym, jak pogotowie zabrało 43-latkę z jednej z częstochowskich ulic, kryminalni dotarli do jej partnera. W domu 56-latka znaleźli broń pneumatyczną i pojemnik z metalowymi kulkami. Mężczyzna nie przyznawał się jednak do winy.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kryminalni pod nadzorem częstochowskiej prokuratury wykonali szereg czynności, by ustalić, co się stało. Rozpytali sąsiadów, dotarli do najbliższych pokrzywdzonej, zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia i w miejscu, gdzie mogło dojść do oddania strzału.

Strzelał do partnerki z pistoletu na metalowe kulki

Wstępne ustalenia wskazywały, że pomiędzy parą doszło do sprzeczki, w wyniku której 56-letni mężczyzna wyciągnął broń pneumatyczną, a gdy zaczął ładować metalowe kulki, 43-latka uciekła z domu. Gdy wybiegała z posesji, mężczyzna oddał w jej kierunku kilka strzałów. Jedna z metalowych kulek trafiła w szyję kobiety.

Służby powiadomił świadek, który akurat przejeżdżał w pobliżu i zauważył wzywająca pomocy kobietę. 43-latka trafiła do szpitala, a 56-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu.
56-letni mieszkaniec Częstochowy usłyszał prokuratorski zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu nawet dożywotnie więzienie.