Toyota Zielona Góra

Pędził audi 171 km/h w terenie zabudowanym bo ma… elektroniczny dozór

Policjanci z gorzowskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który na ograniczeniu do 50-tki pędził aż 171 km/h. Kiedy został zatrzymany tłumaczył się, że spieszy się, bo ma… elektroniczny dozór. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a jego sprawa trafi do sądu.

W niedzielę, 28 lutego, na drodze wojewódzkiej w 132 w Kamieniu Małym kierowca audi jechał z prędkością aż 171 km/h. To o 121 kilometrów na godzinę za szybko. Kierowca został zatrzymany do kontroli. – 35-letni mieszkaniec powiatu gorzowskiego przekazał policjantom, że ma kilkanaście minut na dojazd w określone miejsce, bo jest objęty dozorem elektronicznym – mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji.

Od niedzieli mężczyzna będzie musiał inaczej organizować sobie czas i transport, bo stracił prawo jazdy. Policjanci nie mieli wątpliwości, że należy zrezygnować z nałożenia mandatu i sprawę skierować do sądu, który zadecyduje o wysokości kary.

Wśród zatrzymanych przez policjantów za przekroczenie prędkości kierowców przeważa tłumaczenie, że jadą na spotkanie w pracy, do teściowej na obiad albo do lekarza. Po raz pierwszy jednak policjanci usłyszeli, że kierowca spieszy się bo objęty jest… elektronicznym dozorem.

Zostań kierowcą bolta