Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Pijani rodzice opiekujący się dziećmi usłyszeli zarzuty

Zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad dziećmi usłyszeli 43-letni mężczyzna i 38-letnia kobieta, mieszkańcy gminy Żagań. To ci sami rodzice, którzy w ubiegłym tygodniu po pijanemu „opiekowali się” dziećmi.

10 lipca tego roku żagańscy policjanci otrzymali zgłoszenie o pijanych rodzicach opiekujących się swoimi dziećmi. Do podżagańskiej wsi, gdzie zgłoszono interwencję, został skierowany policyjny patrol. Policjanci ustalili, że rodzice, którzy mieli pod opieką ośmioro swoich dzieci w wieku od 6 do 17 lat, byli pod wpływem alkoholu. Badanie ich stanu trzeźwości wykazało, że ojciec miał 2,4 promila alkoholu, a matka 0,20 promila alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwy mężczyzna, który zachowywał się agresywnie wobec swoich dzieci, został zatrzymany przez policjantów. Następnego dnia do wyjaśnienia została również zatrzymana matka dzieci.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W czasie prowadzonych działań policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie obojgu rodzicom zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad dziećmi. Ponadto prokurator zastosował wobec 43-letniego mężczyzny, podejrzanego o znęcanie, dozór policji. Sąd podjął decyzję o umieszczeniu dzieci w placówce opiekuńczej.

Za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad członkiem rodziny grozi kara do pięciu lat więzienia.

Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl
Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl