Samochody.pl - poscigi.pl

  Pijany 18-latek włamał się do sklepu

  18-latek z dwoma promilami alkoholu w organizmie włamał się w niedzielę w nocy do sklepu na terenie Drezdenka. Wybiegł w pośpiechu trzymając w ręku prawie trzy litry alkoholu. Policjanci zatrzymali chłopaka i zabezpieczyli skradzione mienie.

  Do zdarzenia doszło w niedzielę 15 lipca 2012 roku. Dyżurny strzeleckiej policji około godz. 1.40 został powiadomiony, że w jednym z sklepów na terenie Drezdenka doszło do włamania.

  Na miejsce interwencji natychmiast skierowano patrol funkcjonariuszy wraz z psem tropiącym i technikiem kryminalistyki. Potwierdzono fakt, że doszło do kradzieży z włamaniem.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  W trakcie czynności policjanci ustalili, że dwaj młodzi mężczyźni „wypoczywali” w nocy na jednej z ławek w pobliżu sklepu. W pewnej chwili jeden z nich wziął odzież kolegi zakrywając nią swoją głowę i twarz, zaraz potem udał się do pobliskiego sklepu, gdzie wybił dużą szybę. Po włamaniu młody mężczyzna zabrał alkohol i   szybko uciekł.

  Okazało się, że całe zdarzenie widział jeden z mieszkańców, który był w okolicy. Słyszał huk rozbijanego szkła i widział uciekającego sprawcę, którego pomógł zatrzymać. Sprawcą włamania okazał się 18-latek z Drezdenka. Chłopak został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Badanie wykazało, że miał dwa promile alkoholu w organizmie.

  Wczoraj po wytrzeźwieniu, policjanci przesłuchali mężczyznę i przedstawili mu zarzut. Za czyn, którego się dopuścił kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia.

  Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
  Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl