Pijany kierowca busa zatrzymany w Zielonej Górze. Wpadł na akcji „trzeźwy kierowca” (ZDJĘCIA)

Badanie kierowcy busa alkomatem wykazało ponad promil alkoholu

W poniedziałek, 28 grudnia, zielonogórska policja prowadzi działania „trzeźwy kierowca”. Niestety nie wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Policjanci zielonogórskiej drogówki w poniedziałek, 28 grudnia, od samego rana prowadzą działania „Trzeźwość”. Policyjne kontrole spotkamy przez cały dzień w różnych miejscach w mieście oraz na terenie powiatu.

Z samego rana kontrola prowadzona była na ul. Wrocławskiej. Tuż  po godzinie 7.00 zatrzymany został kierujący busem. – Badanie kierowcy alkomatem wykazało ponad promil alkoholu – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Teraz kierowcy grozi kara do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia na czas nie krótszy niż 3 lata i grzywna nie niższa niż 5 tys. zł.

Działania „Trzeźwość”, czy też „Trzeźwy Kierowca” już na stałe wpisały się w kalendarz akcji prowadzonych regularnie przez zielonogórską drogówkę. – Mimo początkowej niechęci kierujących w miarę upływu lat spotykają się z coraz większą aprobatą społeczną, ponieważ dają wymierne efekty, powodują eliminowanie z dróg kierujących po alkoholu – mówi podinsp. Barska.

Coraz mniej osób decyduje  się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Mieszkańcy Zielonej Góry i powiatu zielonogórskiego mają świadomość tych kontroli i wiedzą, że policjanci także w ten sposób dbają o ich bezpieczeństwo.

Zostań kierowcą bolta
Eko pol - Poscigi.pl