Pirat drogowy jechał 132 km/h ulicą w Zielonej Górze. Stracił prawo jazdy

Aż o 82 km/h przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym kierujący fordem. Wpadł na Szosie Kisielińskiej. 30-latek stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 17 lutego, o godz. 19.00 na Szosie Kisielińskiej. Policjanci z zielonogórskiej drogówki kontrolowali prędkość kierujących. – Ulica jest jedną z najczęściej wskazywanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przez mieszkańców jako trasa, na której dochodzi do przekraczania prędkości – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W pewnym momencie policjant zmierzył prędkość forda mondeo. W miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50km/h, kierujący fordem 30-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego jechał z prędkością 132 km/h. – Przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 82 km/h – wylicza podinsp. Stanisławska.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Ukarali go również mandatem w wysokości 500 zł. Dostał tez 10 punktów karnych.

– Przestrzegamy przed takim zachowaniem i przypominamy, że za popełnienie takiego wykroczenia policjant ma obowiązek zatrzymać kierującemu prawo jazdy na trzy miesiące. Dodatkową dolegliwością jest także mandat i punkty karne, które trafią na konto kierującego – mówi podinsp. Stanisławska.

Toyota Zielona Góra