Pod kołami pociągu zginął żołnierz z Sulechowa

W tragicznym wypadku, do którego doszło dziś nocą w Sulechowie zginął żołnierz z sulechowskiej jednostki. Wcześniej sam złożył wypowiedzenie z pracy w jednostce.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że po godzinie 1.00 w nocy na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Sulechowie maszynista składu towarowego dostrzegł w światłach lokomotywy leżącą na betonowych blokach przejazdu osobę. Maszynista zaczął hamować. Niestety, nie zdołał uniknąć potrącenia osoby leżącej na torach, która w żaden sposób nie reagowała na zbliżający się pociąg. Ustalono, że kierujący pociągiem maszynista był trzeźwy.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Osoba, która poniosła śmierć w wyniku tego zdarzenia to żołnierz jednostki wojskowej w Sulechowie – mieszkaniec woj. śląskiego. Zmarły był w ubraniu cywilnym. Z oświadczenia przybyłego na miejsce zdarzenia dowódcy jednostki wojskowej wynikało, iż wyżej wymieniony w dniu jutrzejszym kończył zawodową służbę wojskowa na własną prośbę.

Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku wszczętego w tej sprawie śledztwa. Dotychczas przeprowadzono oględziny na miejscu zdarzenia, zabezpieczono zwłoki do sekcji.