Samochody.pl - poscigi.pl

W Zielonej Górze wpadło pięciu pijanych kierowców

Wśród jadących dziś na podwójnym gazie był komornik sądowy, który wydmuchał około 0.90 promila. W sumie podczas ponad dwóch godzin akcji wpadło pięciu pijanych kierowców.

Dziś policjanci podczas akcji „Trzeźwy kierowca” ustawili się na ul. Waryńskiego. Tradycyjnie już sprawdzali trzeźwość wszystkich przejeżdżających drogą kierowców. Niespodzianki oczywiście nie było. Policjanci zatrzymali pięciu pijanych kierowców.

Rekordzista wydmuchał prawie promil. To komornik sądowy. Stanie za to przed sądem, grozi mu kara więzienia do dwóch lat. Straci prawo jazdy. Dziś zatrzymali je policjanci.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

„Trzeźwy poranek” to akcja regularnie, trzy lub cztery raz w tygodniu, organizowana przez zielonogórską policję. Drogówka wspomagana przez policjantów z prewencji i żandarmerię wojskową blokuje wybraną ulicę w Zielonej Górze lub na terenie powiatu zielonogórskiego. Kontrolowani są wszyscy przejeżdżający kierowcy. Najwięcej podczas jednej akcji wpadło 13 pijanych za kółkiem. Średnio wpada czterech do sześciu. To pierwsza taka akcja w kraju prowadzona na tak duża skalę.

Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl
Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl