Podała oszustowi dane logowania na konto bankowe i straciła 20 tys. zł

Oszust podający się za policjanta zadzwonił na telefon stacjonarny mieszkanki powiatu żarskiego. Powiedział, że jej pieniądze na koncie bankowym są zagrożone. Kobieta przekazała wszelkie dane dostępowe do konta z którego oszust wypłacił ok. 20 tys. zł.

Do ataku oszusta doszło w jednej z miejscowości powiatu żarskiego w poniedziałek, 19 sierpnia. Do 57-letniej mieszkanki zadzwonił mężczyzna i podał się za policjanta. Oszust poinformował kobietę, że ktoś wypłacił z jej konta bankowego kilkanaście tysięcy złotych, a on pracuje nad namierzeniem sprawcy.

Podczas dalszej rozmowy instruował kobietę tak, żeby podała hasła i dane do konta bankowego. – Mężczyzna przekazał 57-latce jednocześnie, żeby z nikim się nie kontaktowała i nie informowała o zdarzeniu do godziny 17.00. Wyjaśnił, że jest na podsłuchu – mówi kom. Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Polecane  KROSNO ODRZ. Renault z licznikiem cofniętym o niemal milion kilometrów. Wyjaśnia to policja

Kiedy rodzina pokrzywdzonej zorientowała się, że to działanie oszusta od razu poinformowała policję. Niestety oszust zdążył wypłacić z konta bankowego niemal 20 tys. zł.

Policjanci przestrzegają przed oszustami. Należy być nieufnym wobec nieznajomych w szczególności, gdy chodzi o przekazywanie pieniędzy. Pamiętajmy o tym, że policjanci nigdy nie żądają wpłaty pieniędzy. O każdej próbie lub oszustwie należy natychmiast poinformować policję dzwoniąc na bezpłatny numer telefonu 112.