Podawali się za konsultantów. Oszukali firmę na ok. 30 tys. zł (ZDJĘCIA)

Oszuści zamawiali kosmetyki, biżuterię, torebki i sprzęt AGD, ale nie płacili za nie

Przed sądem staną dwaj mężczyźni z Gubina w wieku 22 i 36 lat, którzy usłyszeli 22 zarzuty. Dodatkowo 22-latek usłyszał jeszcze 33 zarzuty. Mężczyźni podawali się za przedstawicieli firmy kosmetycznej. Zamawiali kosmetyki, biżuterię, torebki  i sprzęt AGD, ale nie płacili za nie. Firma, od której wzięli towar, straciła niemal 28 tys. zł.

Wszystko wydarzyło się w lutym ub.r. Policjanci z gubińskiego komisariatu przyjęli zgłoszenie oszustwa przy zakupie kosmetyków. Oszust podał się za konsultanta firmy zajmującej się rozprowadzaniem ich kosmetyków. Wziął towar, ale za niego nie zapłacił.

Policjanci dotarli do mężczyzny. W mieszkaniu 22-latka znaleziono dużą ilość różnych kosmetyków. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej. Ustalili wtedy, że w sprawę zamieszany jest jeszcze jeden, 36-letni mężczyzna. Obaj wyłudzili od jednej firmy nie tylko kosmetyki, ale również torebki, sprzęt AGD oraz biżuterię

Ustalono, że obaj mężczyźni, mieszkańcy Gubina działali od marca 2016 r. do maja 2017 r. Podszywali się za konsultantów firmy zajmującej się rozprowadzaniem kosmetyków, zamówili towar tylko w jednej firmie. Wzięli towar, ale za niego nie zapłacili. Firma, którą oszukali, straciła niemal 28 tys. zł.

– Zebrany w sprawie materiał pozwolił na przygotowanie aktu oskarżenia przeciwko obu mężczyznom – mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji. Obaj mężczyźni usłyszeli 22 zarzuty za wspólne oszustwa. Dodatkowo 22-latek dostał jeszcze 33 zarzuty, za część oszustw, których dokonał sam.