Podawali się za konsultantów. Oszukali firmę na ok. 30 tys. zł (ZDJĘCIA)

Oszuści zamawiali kosmetyki, biżuterię, torebki i sprzęt AGD, ale nie płacili za nie

Przed sądem staną dwaj mężczyźni z Gubina w wieku 22 i 36 lat, którzy usłyszeli 22 zarzuty. Dodatkowo 22-latek usłyszał jeszcze 33 zarzuty. Mężczyźni podawali się za przedstawicieli firmy kosmetycznej. Zamawiali kosmetyki, biżuterię, torebki  i sprzęt AGD, ale nie płacili za nie. Firma, od której wzięli towar, straciła niemal 28 tys. zł.

Wszystko wydarzyło się w lutym ub.r. Policjanci z gubińskiego komisariatu przyjęli zgłoszenie oszustwa przy zakupie kosmetyków. Oszust podał się za konsultanta firmy zajmującej się rozprowadzaniem ich kosmetyków. Wziął towar, ale za niego nie zapłacił.

Policjanci dotarli do mężczyzny. W mieszkaniu 22-latka znaleziono dużą ilość różnych kosmetyków. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej. Ustalili wtedy, że w sprawę zamieszany jest jeszcze jeden, 36-letni mężczyzna. Obaj wyłudzili od jednej firmy nie tylko kosmetyki, ale również torebki, sprzęt AGD oraz biżuterię

Polecane  Wypadek. Fiat zderzył się z autobusem. Dwie osoby ranne

Ustalono, że obaj mężczyźni, mieszkańcy Gubina działali od marca 2016 r. do maja 2017 r. Podszywali się za konsultantów firmy zajmującej się rozprowadzaniem kosmetyków, zamówili towar tylko w jednej firmie. Wzięli towar, ale za niego nie zapłacili. Firma, którą oszukali, straciła niemal 28 tys. zł.

– Zebrany w sprawie materiał pozwolił na przygotowanie aktu oskarżenia przeciwko obu mężczyznom – mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji. Obaj mężczyźni usłyszeli 22 zarzuty za wspólne oszustwa. Dodatkowo 22-latek dostał jeszcze 33 zarzuty, za część oszustw, których dokonał sam.