Podczas ucieczki przed policją staranował radiowóz. 27-latek trafił za kraty

27-letni mężczyzna usłyszał zarzuty nie zatrzymania się do kontroli drogowej.

27-latek uciekając golfem uciekał przed radiowozem zielonogórskiej policji. Próbując ominąć policyjną blokadę staranował radiowóz. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Wszystko wydarzyło się 1 listopada w nocy. O wydarzeniu portal poscigi.pl informował pierwszy. Zielonogórscy policjanci na jednej z ulic chcieli zatrzymać do kontroli kierującego volkswagenem golfem. Kierowca pomimo znaków do zatrzymania zaczął uciekać. Ruszył policyjny pościg.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Dyżurny zielonogórskiej policji do pomocy w pościgu wysłał kolejny radiowóz. Mężczyzna cały czas golfem zajeżdżał drogę policjantom uniemożliwiając wyprzedzenie i zatrzymanie. Uciekinier skręcił w drogę prowadząca do Bogaczowa. Tam z przeciwnego kierunku nadjechał drugi radiowóz i zablokował uciekającemu przejazd. – Kierujący jednak nie zatrzymał się, próbował ominąć blokadę i staranował policyjny radiowóz – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Po zderzeniu samochód został zatrzymany.

W aucie jechało 5 osób: 3 kobiety i 2 mężczyzn. Wszyscy poza kierującym byli pijani, a obaj mężczyźni dodatkowo znajdowali się pod wpływem środków odurzających. Ranna została 35-letnia kobieta, która z poważnym urazem kręgosłupa trafiła do szpitala.

– Kierujący pojazdem 27-letni mężczyzna usłyszał zarzuty nie zatrzymania się do kontroli drogowej oraz usiłowania zmuszenia policjantów do odstąpienia od czynności służbowych, a także odpowie za spowodowanie wypadku drogowego – mówi podinsp. Stanisławska. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował 27-latka na trzy miesiące.

Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl