Policjant poprosił o dokumenty i dostał pięścią w twarz. Bandzior rzucił się na mundurowych z butelką (FILM)

Mężczyzna był pobudzony i agresywny, ale nie zważając na to funkcjonariusze szybko jego obezwładnili i doprowadzili do komendy.

Do zdarzenia doszło w Nowej Soli. Podczas legitymowania 46-latek zaatakował policjantów. Został obezwładniony i zatrzymany. Decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu na trzy miesiące.

W środę, 17 sierpnia, około godziny 8:00 w Nowej Soli funkcjonariusze patrolówki nowosolskiej komendy podjęli interwencję wobec mężczyzny, który z wyglądu przypominał osobę poszukiwaną. Na pytanie policjanta o dane osobowe od razu uderzył policjanta pięścią w twarz, a następnie wyciągnął zza pleców szklaną butelkę, którą zaatakował policjanta.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Mimo tego, że mundurowi wzywali 46-latka do uspokojenia się. Mężczyzna jednak nadal stawiał opór, a ponadto znieważał interweniujących policjantów.

– Mężczyzna był pobudzony i agresywny, ale nie zważając na to funkcjonariusze  szybko jego obezwładnili i doprowadzili do komendy – mówi sierż. sztab. Katarzyna Synowiecka z nowosolskiej policji. Usłyszał zarzut wywierania wpływu na czynności podjęte przez funkcjonariuszy policji, znieważenia jak i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Przyjęto jego czy czyn jako występek chuligański.

46-latkowi grozi kara do 3 lat więzienia. 19 sierpnia, na wniosek prokuratora sąd rejonowy aresztował mężczyznę tymczasowo na trzy miesiące.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl