Pościg za naćpanym kierowcą peugeota w Zielonej Górze. Policjanci radiowozem zepchnęli samochód z drogi (ZDJĘCIA CZYTELNIKÓW)

Patrol policji postanowił zatrzymać co kontroli peugeota. Kierowca jednak zamiast stanąć przyspieszył i natychmiast zaczął uciekać.

Do pościgu doszło w sobotę, 22 stycznia. Zielonogórscy policji ścigali kierującego peugeotem. Musieli radiowozem zepchnąć uciekiniera z drogi. Okazało się, że kierowca był naćpany.

Zaczęło się w środku nocy w Zielonej Górze. Patrol policji postanowił zatrzymać co kontroli peugeota. Kierowca jednak zamiast stanąć przyspieszył i natychmiast zaczął uciekać. Ruszył policyjny pościg.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kierowca peugeota uciekał jak szalony łamiąc przy tym wszelkie możliwe przepisy. Peugeot wyjechał  do Przylepu i jechał w kierunku Płot. Cały czas spędził jak szalony, radiowóz cały czas jechał za peugeotem. Do pościgu włączyły się kolejne radiowozy.

Peugeot w Płotach skręcił w drogę do Zagórza. – Tam policjant kierujący radiowozem zepchnął peugeota z drogi – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Po chwili kierowca peugeota został zatrzymany. Okazało się, że mężczyzna był naćpany. – Zatrzymany został również pasażer peugeota – mówi podinsp. Stanisławska. Narkotyki zostały znalezione również w domu kierowcy peugeota. – W tej sprawie jest prowadzone postępowanie – mówi podinsp. Stanisławska.

Młody mężczyzna odpowie między innymi za ucieczkę policji, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia. Odpowie też za prowadzenie pod wpływem narkotyków oraz ich posiadanie. Jak ustaliliśmy, mężczyzna jest znany policji.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl

Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl