Toyota Zielona Góra

Pościg zielonogórskiej policji za motocyklistą. 28-latek próbował uciekać leśnymi drogami. Nie udało mu się (FILM Z POŚCIGU)

Młody mężczyzna próbował uciekać leśnymi ścieżkami, ale kierująca bmw policjantka nie dała mu żadnych szans. fot. KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci z grupy speed po pościgu zatrzymali 28-letniego motocyklistę. Wyprzedzał inne pojazdy na podwójnej linii ciągłej i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Młody mężczyzna próbował uciekać leśnymi ścieżkami, ale kierująca bmw policjantka nie dała mu żadnych szans.

W poniedziałek, 22 lutego, patrol zielonogórskiej drogówki sierż. Justyna Roszkowska i sierż. Radosław Czerny ruszyli w pościg za motocyklem, którego kierowca nie dość, że popełnił wykroczenia drogowe, to jeszcze nie zatrzymał się do kontroli.

Kierująca bmw policjantka nie dała uciekającemu żadnych szans i pomimo, że motocyklista próbował uciec bagnistą leśną ścieżką. Kontynuowała pościg, aż wspólnie z kolegą z patrolu i zatrzymała motocyklistę.
Okazało się, że kierującym jest 28-latek, bez uprawnień. Młody mężczyzna odpowie za wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej, kierowanie bez uprawnień, brak badań technicznych. Odpowie też za zasłonienie tablicy rejestracyjnej żeby uniemożliwić odczytanie jej numeru.

Najpoważniejsze konsekwencje grożą mężczyźnie za ucieczkę policji. 28-latkoiw grozi za to kara do nawet 5 lat więzienia. – Sprawa została skierowana do sądu, a nagranie z kamery policyjnego radiowozu będzie dowodem obciążającym kierującego – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta