Posterunkowy Bekisz jeszcze przed przysięgą zatrzymał bandziora

Posterunkowy Paweł Bekisz, nowo przyjęty policjant ze Świebodzina fot. Lubuska policja

Swój pierwszy skuteczny pościg ma na swoim koncie posterunkowy Paweł Bekisz, nowo przyjęty policjant ze Świebodzina. Trzy dni przed złożeniem uroczystego ślubowania zatrzymał 20-latka, który ukradł towar ze sklepu, zaatakował pracownika i uciekł.

Na terenie jednego z marketów w Świebodzinie doszło do kradzieży rozbójniczej. 20-latek zabrał towar, co zauważył jeden z pracowników sklepu. Kiedy usiłował powstrzymać mężczyznę przed wyjściem, ten zaczął go kopać i uciekł. Informacja o zdarzeniu oraz rysopis zostały przekazane patrolom.

Podejrzaną osobę zauważyli policjanci ze świebodzińskiej drogówki jadący nieoznakowanym radiowozem. Tego dnia jedną ze swoich pierwszych służb pełnił policjant kilka dni wcześniej przyjęty do służby, posterunkowy Paweł Bekisz. Jest w służbie kandydackiej i oczekuje na wyjazd na kurs podstawowy, gdzie przejdzie szereg szkoleń. Kiedy rozpoznany z opisu mężczyzna zauważył, że podjeżdża do niego patrol, zaczął uciekać. – To właśnie post. Paweł Bekisz dogonił go jako pierwszy –  mówi sierż. szt. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji. Trzy dni po tym zdarzeniu, w poniedziałek, 29 lipca, post. Bekisz złożył w komendzie wojewódzkiej uroczyste ślubowanie.

Bandyta został zatrzymany i aresztowany na trzy miesiące. Mężczyzna jest znany policji, wcześniej był zatrzymany w związku z innymi kradzieżami, nie zatrzymaniem się do kontroli oraz prowadzeniem pojazdu bez uprawnień. Mężczyźnie grozi teraz kara do 10 lat więzienia. Odpowie także za wcześniejsze kradzieże i niezatrzymanie się do kontroli.