Pożar wieży kościoła. Na miejscu 10 jednostek straży pożarnej (ZDJĘCIA CZYTELNIKA)

Pożar wybuchł w wieży kościoła Matki Boskiej Różańcowej

Do pożaru kościoła w Jasieniu doszło w czwartek, 26 sierpnia. Wybuchł w wieży kościoła Matki Boskiej Różańcowej. Na miejscu jest 10 jednostek straży pożarnej zawodowej oraz OSP.

Na miejsce pożaru szybko dojechały jednostki straży pożarnej zawodowej oraz OSP. Ruszyło gaszenie pożaru, który wybuchł w kościelnej wieży. Ogień zajął drewnianą konstrukcję. – Sytuacja został szybko opanowana –mówi mł. kpt. Paweł Brela, rzecznik straży pożarnej w Żarach.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na miejscu cały czas są strażacy. Trwa dogaszanie drewnianej konstrukcji wieży oraz sprawdzanie kościoła. Na miejscu jest również grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Gorzowie.

Na obecną chwilę nie wiadomo jak duże są straty ani co było powodem pożaru. Na miejscu zdarzenia jest również żarska policja.

Budowa kościoła ruszyła w 1733 r. To budowla w stylu barokowym. Powstał w miejscu spalonej w 1731 r. świątyni. W 1770 r. wybudowano kopułę wieży z wiatrowskazem. W 1872 r. w czasie burzy zniszczony został szczyt wieży. W 1897 r. na kościelnej wieży uruchomiony został zegar. W 1922 r. dźwięk wydawał już dzwon ufundowany przez Alfreda Büttnera. W 1945 r. do miasta przyjechał pierwszy katolicki proboszcz.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl

Toyota Zielona Góra