Toyota Zielona Góra

Przerzucali Wietnamczyków na zachód Europy. Brali nawet 15 tys. dolarów od jednej osoby

Do zielonogórskiego sądu okręgowego wpłynął akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej przerzutem obywateli Wietnamu z Polski do krajów Europy Zachodniej.

Pogranicznicy rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą, która trudniła się nielegalnym przerzutem obywateli Wietnamu z Polski na zachód Europy. Jak ustalili śledczy, cały proceder miał charakter transgraniczny i polegał na werbowaniu obywateli Wietnamu, a następnie przewożeniu ich poprzez Rosję, kraje bałtyckie do Polski.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na terenie Polski członkowie grupy, działający w ramach polskiego odłamu, zapewniali cudzoziemcom miejsce pobytu, pozyskiwali środki transportu oraz kierowców, a następnie po zainkasowaniu opłaty przerzucali ich do zachodniej Europy. Za przerzut osoba płaciła od 10 tys. do 15 tys. dolarów.

Z zebranego w sprawie materiału wynika, że grupa, która działała od września 2015 r. do co najmniej października 2016 r., zorganizowała nielegalne przekroczenie granicy z Polski do krajów Europy Zachodniej co najmniej 96 obywatelom Wietnamu.

Członkom szajki grozi teraz kara do 8 lat więzienia.

Eko pol - Poscigi.pl