Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Przerzucali Wietnamczyków na zachód Europy. Brali nawet 15 tys. dolarów od jednej osoby

Do zielonogórskiego sądu okręgowego wpłynął akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej przerzutem obywateli Wietnamu z Polski do krajów Europy Zachodniej.

Pogranicznicy rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą, która trudniła się nielegalnym przerzutem obywateli Wietnamu z Polski na zachód Europy. Jak ustalili śledczy, cały proceder miał charakter transgraniczny i polegał na werbowaniu obywateli Wietnamu, a następnie przewożeniu ich poprzez Rosję, kraje bałtyckie do Polski.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na terenie Polski członkowie grupy, działający w ramach polskiego odłamu, zapewniali cudzoziemcom miejsce pobytu, pozyskiwali środki transportu oraz kierowców, a następnie po zainkasowaniu opłaty przerzucali ich do zachodniej Europy. Za przerzut osoba płaciła od 10 tys. do 15 tys. dolarów.

Z zebranego w sprawie materiału wynika, że grupa, która działała od września 2015 r. do co najmniej października 2016 r., zorganizowała nielegalne przekroczenie granicy z Polski do krajów Europy Zachodniej co najmniej 96 obywatelom Wietnamu.

Członkom szajki grozi teraz kara do 8 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl